Автор: Євген Колішевський.
30 листопада 2024 року, у Гамбурзі (Німеччина) Тімур Колішевський (вихованець Кам’янської федерації кіокушин-кан карате) успішно виступив з командою свого клубу (PSV Rostock) на відкритому міжнародному турнірі «Герої Гамбурга»/ «Heroes of Hamburg» з кікбоксингу. Команда PSV Rostock складалася з 10 осіб, за результатами виступу було зайнято 4 перших місця, 4 других та 1 третє. Тімур Колішевський також потрапив до списку переможців турніру, він посів 1 місце.
На турнірі «Герої Гамбурга» Тімур Колішевський відстоював честь свого клубу в двох розділах (легкий і повноконтактний). Виступаючи у розділі «кік-лайт»/«kick-light» одностайним рішенням суддів Тімур Колішевський виграв поєдинки у двох суперників та посів перше місце. Виступ у розділі “фул-контакт”/”full-contact” для Тимура був менш успішним, але вкрай важливим для отримання цінного бойового досвіду. Він практично на рівних провів бій із досвідченим, 30-ти літнім суперником, бронзовим призером Чемпіонату Світу 2023 року (версія ISKA) Муратом на прізвисько «Рембо» (Берлін, Німеччина). Поєдинок був настільки яскравим та цікавим, що суперник, а також його тренер, помічники, секунданти та члени родини попросили Тімура зробити спільне пам’ятне фото.
«Герої Гамбурга» стали першими змаганнями, на які Тімур допомагав готувати команду свого клубу PSV Rostock. На прохання свого тренера Ратеба Хатахета (Rateb Hatahet) Тімур проводив тренування, присвячені постановці ударів ногами. Тренер Ратеб знав, що Тимур із 5-ти років займався в Україні кіокушин-кан карате. Підбиваючи підсумки командного виступу, Ратеб поцікавився у Тімура, хто навчив його методиці постановки ударів і планування занять. Тімур розповів, що з раннього дитинства мав нагоду бачити, як його батько (Євген Колішевський) планував тренувальні цикли. Пізніше, коли Тімур подорослішав, він почав безпосередньо брати участь у складанні тренувальних планів. Отриманими знаннями Тімур продовжує користуватися до сьогодні. Уважно вислухавши розповідь Тімура, тренер сказав буквально таке: «Тімуре, нам треба подумати, як вивезти твого тата до Німеччини, він нам тут дуже потрібний». За словами Тімура, в Німеччині спортивні команди та тренерський склад з кікбоксингу на 60-70% складаються з емігрантів (чеченці, азербайджанці, турки, сирійці, українці, росіяни та інші). Усім їм довелося залишити свої держави через війну, політичні та релігійні репресії.
«Після повномасштабного вторгнення в Україну з боку РФ у 2022 році багатьом нашим вихованцям довелося виїхати з України, проте не всі змогли продовжити займатися спортом на новому місці тимчасового проживання. Наприклад, там, де живе мій син Тімур, немає секцій з кіокушин-кан карате, тому йому довелося продовжити свою спортивну кар’єру в стилі «кікбоксинг». Завдяки хорошій базовій підготовці Тімур протягом короткого часу (6-8 місяців) перекваліфікувався і почав виступати на змаганнях місцевого, національного та міжнародного рівнів», – розповів Євген Колішевський, президент Кам’янської федерації кіокушин-кан карате.